Використовуємо кошти зі спецрахунку з ПДВ

6

ПРОБЛЕМА

Чи може сільськогосподарське підприємство — платник фіксованого сільськогосподарського податку перераховувати зі спецрахунку повністю всю суму за виробничі фактори? Наприклад, купили ПММ на 1200 грн., у т. ч. ПДВ — 200 грн.; податківці запевняють, що зі спецрахунку можна заплатити тільки 200 грн. ПДВ, а 1000 грн. — з поточного рахунку.

РІШЕННЯ

Так, може.

Сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 Податкового кодексу України (ПК)

Проте через нечітке формулювання пункту 209.2 ПК податкові органи на місцях неправильно його трактують. Відповідь однозначна: суб’єкт спеціального режиму оподаткування має право перераховувати кошти зі спеціального рахунку на погашення всієї вартості придбаних виробничих факторів, у тому числі й суми ПДВ, сплаченої при їх придбанні. Аналогічна відповідь міститься на сайті Міндоходів (база знань, підкатегорія 101.29.01).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах