У якій декларації з ПДВ платник фіксованого сільгоспподатку має відобразити операції з перевезення вантажів

17

ПРОБЛЕМА

Товариство з обмеженою відповідальністю — платник ФСП має вантажні автомобілі та на підставі ліцензії надає послуги з перевезення вантажу. У якій декларації з ПДВ слід відобразити операції з перевезення?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 301.1 Податкового кодексу України (ПК) платниками фіксованого сільськогосподарського податку можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Сільгосптоваровиробник — юрособа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та її переробкою на власних чи орендованих потужностях та здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК). Тож зрозуміло, що послуги з перевезення вантажу для потреб сторонньої організації не є виробництвом сільгосппродукції. І зобов’язання з ПДВ за такими послугами слід відобразити у звичайній декларації з ПДВ, яка подається разом зі скороченою — спеціальною.

Відповідно до пункту 209.7 ПК сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1–24, товарних позиціях 4101–4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на які поширюється дія спецрежиму оподаткування у сфері сільського господарства, якщо такі товари вирощуються, а послуги надаються платником податку — суб’єктом спецрежиму оподаткування, які поставляються зазначеним платником податку — їх виробником.

На надання послуг з транспортування навіть продукції власного виробництва не поширюється дія спецрежиму оподаткування, оскільки у пункті 209.17 ПК наведено вичерпний перелік видів діяльності, на які він поширюється. У цьому випадку варто скористатися правом, наданим статтею 52 ПК, та отримати в ДПС за місцем реєстрації податкову консультацію з цього приводу.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль