Постачання підакцизного товару неплатнику ПДВ: особливості реєстрації податкових накладних

3

ПРОБЛЕМА

Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна, виписана при постачанні підакцизного товару неплатнику ПДВ?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПК реєстрація податкових накладних запроваджена для тих платників ПДВ, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тис. грн. Крім того, включенню до ЄРПН підлягають усі податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Тобто підлягають реєстрації у ЄРПН тільки ті накладні, які надаються покупцю та відповідають вищезазначеним вимогам.

Послідовність дій при реєстрації податкових накладних в ЄРПН затверджена постановою КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» від 29.12.2010 № 1246. Зокрема згідно з пунктом 4 цього Порядку не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою.

Враховуючи вищевикладене, якщо постачання здійснюється неплатнику ПДВ, то податкова накладна, складена при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів, яка залишається у продавця товарів/послуг, незалежно від суми ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній, не підлягає реєстрації у ЄРПН.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах