Чи можна задокументувати затримку податкових накладних постачальником

9

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримує податкові накладні безпосередньо в бухгалтерії постачальника. Якими документами можна підтвердити затримку таких податкових накладних?

РІШЕННЯ

Документами — жодними. Згідно з абзацом 1 підпункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Проте, згідно з абзацом 2 пункту 201.10 ПК при здійсненні операцій з постачання товарів платник податку — продавець товарів зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), на що у нього є 15 календарних днів (абз. 7 п. 201.10 ПК).

Відповідно до абзацу 1 пункту 198.6 ПК не відносяться до податкового кредиту суми податку, нарахованого у зв’язку з придбанням товарів, не підтверджені податковою накладною, митними деклараціями чи іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПК.

А згідно з абзацом 11 пункту 201.10 ПК у разі відмови продавця товарів надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН покупець таких товарів має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту.

Але навіть якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної (абз. 3 п. 198.6.3 ПК).

Тож можна зробити висновок, що покупець зобов’язаний отримати від продавця заповнену податкову накладну (та зареєстровану у ЄРПН у разі потреби) під час її складання, а скористатися своїм правом на включення її до податкового кредиту може протягом 365 календарних днів.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль