Включення в Реєстр податкової накладної за попередній період

16

ПРОБЛЕМА

У 2011 році підприємство включило у реєстр податкових накладних податкову накладну за попередній період, виписану в минулому році. При перевірці суму ПДВ за цією накладною зняли з податкового кредиту на тій підставі, що немає конверта з відміткою поштового відділення для підтвердження дати отримання податкової накладної. Чи правомірні дії податківців?

РІШЕННЯ

Дії працівників податкової служби неправомірні.

Згідно з абзацом 3 пункту 198.6 Податкового кодексу України (ПК), якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки податкової накладної.

Але податківці, керуючись листом ДПА від 22.02.2011 № 4905/7/16-1517-10 (далі — Лист №4905), беруть до уваги запізнілі податкові накладні за умови, що є конверт з рекомендованим повідомленням про вручення із зазначенням на ньому відбитка календарного поштового штемпеля.

Лист № 4905 надавав роз’яснення щодо відображення в податковому кредиті податкових накладних, виписаних до 01.01.2011.

Так у листі ДПС роз’яснює, що податкові накладні повинні надсилатися покупцеві поштовим листом з рекомендованим повідомленням про вручення на підставі пункту 2 Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій, затвердженого постановою КМУ від 28.07.1997 № 799.

У ПК немає жодних згадок про те, що податкова накладна вважається звітним документом, а отже немає підстав на підтвердження при отриманні запізнілих податкових накладних.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль