Роль податкової накладної при електронному адмініструванні ПДВ

13

ПРОБЛЕМА

З першого січня 2015 року запроваджується електронне адміністрування ПДВ. Які податкові накладні підлягатимуть реєстрації в ЄРПН та які строки такої реєстрації? Як відстояти своє право на податковий кредит у разі, якщо продавець не зареєструє податкову накладну в ЄРПН?

РІШЕННЯ

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII з 01.01.2015 запроваджується система електронного адміністрування ПДВ.

Податкова накладна і ЄРПН — нерозлучні

Згідно з оновленою статтею 201.1 Податкового кодексу України (ПК) платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

Тобто, починаючи з 01.01.2015 всі податкові накладні повинні мати лише електронну форму та підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН, незалежно від розміру податку в одній податковій накладній.

Аналогічна вимога діятиме і до розрахунків коригувань до податкових накладних (п. 192.1 ПК).

Внимание

На сьогодні в ЄРПН реєструються такі податкові накладні:

в яких сума ПДВ перевищує 10 тис. грн.;

виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних та імпортованих товарів (незалежно від розміру ПДВ).

Крім того, реєстрації в ЄРПН підлягатимуть також податкові накладні, які не видають покупцям (виписані неплатникам ПДВ, у разі умовного постачання, на пільгові операції, операції негосподарської діяльності, а також на послуги нерезидента з місцем постачання в Україні).

Отже, на дату виникнення податкового зобов’язання продавець зобов’язаний скласти податкову накладну в електронному вигляді. Її в обов’язковому порядку потрібно буде зареєструвати в ЄРПН. Строк реєстрації податкової накладної в ЄРПН не змінився: протягом 15 календарних днів, наступних за датою складання податкової накладної.

При цьому слід пам’ятати, що продавець матиме право видати покупцю податкову накладну в межах ліміту, який обчислюється за формулою, наведеною у новому пункті 200-1.3 ПК.

Гранична сума ПДВ за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, дорівнює сумі отриманих податкових накладних, сплаченого ПДВ під час імпорту товарів, поповнення з поточного рахунку на ПДВ-рахунок за мінусом виданих податкових накладних, заявленого ПДВ-відшкодування та перевищення податкових зобов’язань із ПДВ над ПДВ у зареєстрованих податкових накладних.

Якщо ж сума ПДВ, визначена за формулою, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник повинен зареєструвати в ЄРПН, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій електронний ПДВ-рахунок.

Скарга на постачальника не дає права на податковий кредит

Підприємство-покупець, як і раніше, матиме право подати до податкового органу заяву зі скаргою на постачальника. Однак така скарга не вважатиметься «…підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту» (п. 201.10 ПК).

У разі отримання такої скарги податківці можуть провести позапланову перевірку постачальника. На жаль, це не допоможе зарадити покупцю та врятувати його право на податковий кредит.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль