Коригуємо ПДВ на суму авансу в разі заміни виконавця послуг

15

ПРОБЛЕМА

Виконавець послуг отримав від замовника попередню оплату та виписав податкову накладну. За домовленістю сторін виконавець передав зобов’язання щодо постачання послуг іншому підприємству. Чи може виконавець надати замовнику розрахунок коригування ПДВ? Коли другий виконавець послуг має виписати податкову накладну замовнику?

РІШЕННЯ

Так, може. Але з урахуванням наступного.

Згідно з вимогами статті 901 Цивільного кодексу України (ЦК) за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується надати послугу другій стороні (замовнику). У свою чергу, замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору (ч. 2 ст. 901 ЦК). Тобто виконуються умови надання послуг підрядним способом (ст. 837 ЦК).

Оскільки в такому випадку виконавець залишається відповідальним за виконання договору, коригування ПДВ щодо суми попередньої оплати, отриманої від замовника, не проводиться.

Важно

За таких умов перший виконавець залишається виконавцем послуг для замовника, а для другого виконавця він є замовником.

Якщо ж умовами договору передбачено заміну першого виконавця на іншого, у цьому випадку перший виконавець має повернути попередню оплату замовнику. Крім того, на цю суму він має виписати розрахунок коригування до раніше виписаної податкової накладної. Такі вимоги містить стаття 192 Податкового кодексу України (ПК).

Другий виконавець послуг має виписати податкову накладну замовнику за правилом першої події (п. 187.1 ПК):

  • на дату зарахування коштів від замовника на банківський рахунок;

  • на дату оформлення акта про надання послуг.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль