Як відобразити отримані податкові накладні в головній книзі

22

ПРОБЛЕМА

Якщо частину податкових накладних за червень поточного року включено до реєстру податкових накладних у червні, а в липні відображено в головній книзі, чи буде це порушенням?

РІШЕННЯ

Відповідно до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, господарські операції відображаються в бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах здійснюються на підставі первинних документів.

Безпосередньо порядок бухгалтерського обліку податку на додану вартість встановлено Інструкцією з бухгалтерського обліку податку на додану вартість (наказ Мінфіну від 01.07.1997 № 141). Таким чином, при здійсненні операцій з придбання суми податкового кредиту з ПДВ повинні бути відображені в бухгалтерському обліку на дату здійснення попередньої оплати або на дату отримання накладної від постачальника.

Несвоєчасне відображення в бухгалтерському обліку операцій з ПДВ є порушенням норм вищезазначених документів і не відповідає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

Вищенаведені порушення можуть призвести до викривлення залишків за рахунками 641 і 644, які належать до різних статей фінансової звітності. В залежності від співвідношення суми викривлення до валюти балансу (на практиці критична межа становить 5%), порушення може класифікуватися як несуттєве або істотне перекручення фінансової звітності (30 червня є звітною датою для складання проміжної фінансової звітності).

Якщо порушення суттєве, рекомендуємо розглянути необхідність проведення виправлень в обліку та подання уточнених фінансових звітів відповідно до вимог П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль