Чи може продавець видати податкову накладну не у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ

6

ПРОБЛЕМА

До підприємства роздрібної торгівлі А через тиждень після покупки товару звернувся покупець — фізична особа з вимогою надати йому податкову накладну та надав фіскальний чек підприємства А та документи підприємства Б, яке видавало йому готівкові кошти під звіт. За день, коли цю покупку було здійснено, підприємство А сформувало податкову накладну за підсумками операцій цього дня. Чи може підприємство А видати індивідуальну податкову накладну підприємству Б через тиждень після дати фактичного продажу, видачі фіскального чека та формування податкової накладної за підсумками операцій за день?

РІШЕННЯ

Пунктом 201.1 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну. Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів, послуг (п. 201.4 ПК). Отже, у підприємства А немає підстав для коригування податкової накладної, яку було виписано за щоденними підсумками операцій, та формування нової податкової накладної.

Підприємство Б на підставі пункту 201.10 ПК у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах