Чи потрібно виписувати податкову накладну на суму помилково отриманих коштів

66

ПРОБЛЕМА

Підприємству помилково було зараховано на поточний рахунок кошти, які воно буде повертати. Чи потрібно виписувати податкову накладну в такій ситуації?

РІШЕННЯ

Правила складання податкових накладних визначено в статті 201 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з пунктом 201.7 ПК податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Отже, аби виписати податкову накладну, потрібно, щоб відбулося постачання товарів (послуг).

Нагадаємо, що згідно з підпунктом 14.1.191 ПК постачанням товарів вважається будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. А до постачання послуг відносяться операції (пп. 14.1.185 ПК):

що не є операціями постачання товарів;

з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи;

з надання майнових прав стосовно об’єктів права інтелектуальної власності;

з надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Отже, у разі постачання товарів та послуг передбачається передача прав власності на товари (послуги) згідно з договорами. Якщо кошти, що надійшли, не мають статусу авансу і не передбачається передача прав власності на товари (послуги), то вони не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ і однозначно на суму таких коштів податкову накладну виписувати не потрібно.

Також нагадаємо, що помилково зараховані кошти необхідно повернути в установлені строки.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль