Строки реєстрації податкових накладних у Реєстрі та в Єдиному реєстрі податкових накладних

19

ПРОБЛЕМА

Податкову накладну за операціями роздрібного продажу бензину виписано на підставі чеків РРО у лютому, а зареєстровано в реєстрі податкових накладних у наступному місяці. У якому періоді покупець бензину може відобразити її в кредиті — лютому чи березні?

РІШЕННЯ

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.

При цьому слід зауважити, що згідно з пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (ПК) з 01.01.2012 реєстрації підлягають податкові накладні, у яких сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тис. грн. Також з 01.01.2012 всі податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, підлягають включенню до ЄРПН незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Відповідно до пункту 201.4 ПК податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця.

Згідно з вимогами Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958, облік виданих податкових накладних проводиться у Реєстрі продавця датою складання податкової накладної, а покупець може зареєструвати податкову накладну датою її отримання.

Внимание

Тобто продавець повинен врахувати податкові зобов’язання в декларації за лютий, а покупець може включити суму ПДВ до податкового кредиту декларації за той податковий період, коли буде фактично отримано податкову накладну.

Оскільки строк подання декларації з ПДВ та Реєстру виданих та отриманих податкових накладних за лютий до податкового органу — не пізніше 20 березня, покупець може включити податкову накладну до закриття Реєстру за лютий останнім днем місяця та, відповідно, до декларації з ПДВ за лютий.

Якщо цього не зробити, податковий кредит слід відобразити в Реєстрі та декларації з ПДВ за березень (за датою отримання податкової накладної). Відповідальність покупця у цьому випадку не передбачено.

Податковий кредит, сформований на підставі такої податкової накладної, декларується у рядку 10.1.1 податкової декларації з ПДВ та розшифровується у розділі II додатка 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» до податкової декларації з ПДВ із зазначенням періоду виписки.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль