Коригування ПДВ у разі повернення товару фізособою-неплатником ПДВ

5

ПРОБЛЕМА

Чи має право підприємство виписати розрахунок коригування до податкової накладної за повернений фізособою товар? Чи дозволяється перезарахувати кредиторську заборгованість, що виникла перед цією фізособою, на іншу фізособу на підставі нотаріально посвідченого листа?

РІШЕННЯ

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ встановлено статтею 192 Податкового кодексу України (ПК).

Таке коригування здійснюється у випадках, коли після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, зокрема під час:

1) перегляду цін;

2) повернення товарів;

3) повернення суми попередньої оплати товарів.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку-постачальника, то постачальник має право:

виписати розрахунок коригування до податкової накладної та зареєструвати його в Єдиному реєстрі податкових накладних;

зменшити суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок (п. 192.1.1 ПК).

При цьому пункт 192.2 ПК містить обмеження, згідно з яким постачальник-платник ПДВ має право зменшити податкові зобов’язання у разі зміни суми компенсації вартості товарів, наданих неплатникам ПДВ, лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості.

Отже, підприємство у даному випадку має право виписати розрахунок коригування та зареєструвати його в Єдиному реєстрі податкових накладних, врахувавши це коригування при зменшенні податкових зобов’язань з ПДВ лише при обов’язковому одночасному виконанні двох умов: поверненні товару та наданні повної грошової компенсації їх вартості покупцю-неплатнику ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах