Коригування ПДВ у разі повернення товару фізособою-неплатником ПДВ

14

ПРОБЛЕМА

Чи має право підприємство виписати розрахунок коригування до податкової накладної за повернений фізособою товар? Чи дозволяється перезарахувати кредиторську заборгованість, що виникла перед цією фізособою, на іншу фізособу на підставі нотаріально посвідченого листа?

РІШЕННЯ

Порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ встановлено статтею 192 Податкового кодексу України (ПК).

Таке коригування здійснюється у випадках, коли після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, зокрема під час:

1) перегляду цін;

2) повернення товарів;

3) повернення суми попередньої оплати товарів.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку-постачальника, то постачальник має право:

виписати розрахунок коригування до податкової накладної та зареєструвати його в Єдиному реєстрі податкових накладних;

зменшити суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок (п. 192.1.1 ПК).

При цьому пункт 192.2 ПК містить обмеження, згідно з яким постачальник-платник ПДВ має право зменшити податкові зобов’язання у разі зміни суми компенсації вартості товарів, наданих неплатникам ПДВ, лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості.

Отже, підприємство у даному випадку має право виписати розрахунок коригування та зареєструвати його в Єдиному реєстрі податкових накладних, врахувавши це коригування при зменшенні податкових зобов’язань з ПДВ лише при обов’язковому одночасному виконанні двох умов: поверненні товару та наданні повної грошової компенсації їх вартості покупцю-неплатнику ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Освітні заходи

Семінар «Все про ПДВ і перевірки у 2017 році»

10 лютого 2017 року, Київ


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль