Як відобразити бонусну знижку в обліку покупця

6

ПРОБЛЕМА

Після закінчення строку дії договору поставки товару підприємство-покупець отримує бонусну знижку, шляхом повернення продавцем на банківський рахунок покупця коштів у сумі знижки. Як покупець повинен відобразити цю операцію в бухгалтерському та податковому обліку, якщо і покупець, і продавець перебувають на загальній системі оподаткування?

РІШЕННЯ

Податковий облік залежить від того, яке значення «бонусної знижки» закладено в умовах договору.

Якщо це коригування ціни після продажу товару, то підприємство-покупець на підставі наданого продавцем Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної) коригує свій податковий кредит (п. 192.1 Податкового кодексу України; ПК) і здійснює перерахунок витрат у звітному періоді, в якому відбулася зміна компенсації вартості товару (п. 140.2 ПК).

Якщо ж зміна компенсації вартості товару не відбувається, а оптовий покупець отримує бонус, наприклад, за кількість придбаного товару за певний час, то ні податковий кредит, ні витрати в податковому обліку не коригуються. А підприємство-покупець у податковому обліку відображає дохід в якості отриманої безповоротної фінансової допомоги від підприємства-продавця (пп. 135.5.4 ПК).

У бухгалтерському обліку підприємства-покупця отримані кошти відображаються за кредитом субрахунку 746 «Інші доходи».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах