Виникнення права на податковий кредит

15

ПРОБЛЕМА

Чи можна суму ПДВ, зазначену в податковій накладній що датована 31 липня, включити до податкового кредиту в липні?

РІШЕННЯ

Явної заборони щодо цього немає. Проте покупець повинен розуміти, що має всі шанси отримати від податківців повідомлення про наявність розбіжності з (ще ненаданими) даними продавця, а суму ПДВ за вказаною накладною без погодження з підприємством може бути знято з податкового кредиту.

Це пояснюється тим, що податкова накладна, про яку йдеться, хоч і буде одночасно відображена в податкових реєстрах покупця і продавця, але реєстр продавця буде подано до податкової інспекції тільки в наступному періоді, тобто у серпні. На жаль, Податковий кодекс України (ПК) у таких випадках не передбачає ніяких пояснень з боку податківців, — лише уточнення податкових зобов’язань.

Якщо вказане повідомлення від податківців вже отримано, краще за все внести відповідні виправлення у декларацію з ПДВ за липень, а потім на підставі абзацу третього пункту 198.6 ПК включити суму податкового кредиту за отриманою податковою накладною у декларацію з ПДВ за серпень (одночасно з продавцем).

Також слід пам’ятати, що статтями 55–56 ПК платникам податків надано право оскаржити в судовому або адміністративному порядку не лише податкові повідомлення-рішення, але й будь-які інші рішення контролюючого органу.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах