Банк стягнув заставу: коли потрібно нарахувати ПДВ

9

ПРОБЛЕМА

У Держреєстрі речових прав на нерухоме майно 17.06.2014 внесено запис про зміну власника нерухомості, яке було заставою за договором іпотечного кредиту: право власності перейшло від підприємства-заставодавця до банку-заставоутримувача. Про реалізацію стягнутої нерухомості банк повідомив лише 29.07.2014. Підприємство оскаржує дії банку в суді. Коли підприємство повинно скласти та зареєструвати податкову накладну та відобразити податкові зобов’язання у декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

У даному випадку банк (заставоутримувач) здійснив стягнення предмета застави шляхом набуття на нього права власності (п. 4 ч. 1 ст. 593 Цивільного кодексу України). У результаті такої дії предмет застави оприбутковується на баланс заставоутримувача, а право застави припиняється.

Тобто 17.06.2014 відбулась передача права власності на об’єкт застави позичальнику. Така операція є об’єктом оподаткування ПДВ (п. 185.1 Податкового кодексу України). Саме на цю дату підприємство-заставодавець мало скласти податкову накладну. Відповідно, податкові зобов’язання слід було відобразити у декларації з ПДВ за червень 2014.

Подальші дії банку зі стягненим у такий спосіб майном, зокрема, його продаж, не відображаються в обліку підприємства-заставодавця.

Однак, у підприємства є можливість відсторнувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі, якщо підприємство відсудить стягнену банком нерухомість.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль