Передача об’єкта незавершеного будівництва з балансу підприємства

11

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство — платник ПДВ зі спеціальним режимом оподаткування діяльності здійснює передачу об’єкта незавершеного будівництва акціонерному товариству. Чи виникають податкові зобов’язання у сільськогосподарського підприємства?

РІШЕННЯ

Якщо акціонерне товариство належить до державної чи комунальної форми власності і передача здійснюється за рішенням КМУ, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, то операція звільнена від оподаткування згідно з абзацом другим підпункту 197.1.16 Податкового кодексу України (ПК).

При цьому слід не забувати, що сільськогосподарському підприємству необхідно нарахувати податкові зобов’язання в загальній декларації з ПДВ, якщо воно скористалось правом на податковий кредит за товарами, роботами, послугами, при будівництві об’єкта незавершеного будівництва (п. 198.5 ПК). Якщо підприємство не відображало податковий кредит в періоді будівництва, необхідності в нарахуванні зобов’язань з ПДВ немає.

У тому випадку, якщо сільськогосподарське підприємство здійснює передачу об’єкта незавершеного будівництва акціонерному товариству приватної форми власності за рішенням КМУ, центральних та місцевих органів виконавчої влади чи без нього, ПДВ також потрібно нарахувати у місяці, коли підписано документи про передачу. Базою оподаткування є балансова вартість об’єкта незавершеного будівництва.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль