Облік сум компенсацій за продану переробному підприємству сільськогосподарську продукцію

11

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство продає молоко переробному підприємству та отримує компенсацію на окремий рахунок, відкритий у відділенні банку. Якими проводками відобразити в бухгалтерському обліку суму ПДВ та отриману компенсацію? Чи є отримана компенсація виручкою підприємства і чи повинна ця сума компенсації відображатись у статистичному звіті форми №21 «Реалізація с/г продукції»?

РІШЕННЯ

Сума ПДВ, яка залишилась відповідно до вимог підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК) у розпорядженні сільськогосподарського підприємства, відображається у звітному періоді за дебетом субрахунку 641 «Розрахунки за податками» і кредитом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

Перерахування зазначених сум ПДВ підприємством з поточного рахунку на спеціальний рахунок відображається у звітному періоді за дебетом субрахунку 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті» і кредитом субрахунку 311 «Поточні рахунки в національній валюті».

Надходження компенсації відображають за кредитом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Використання цільового фінансування сільськогосподарські підприємства відображають за кредитом субрахунку 719 «Інші доходи від операційної діяльності» в кореспонденції з дебетом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

Відповідно до Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень №21-заг «Реалізація сільськогосподарської продукції», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 17.05.2011 №116, до показників вартості продукції не включаються суми бюджетних дотацій, що виплачені с/г підприємствам за реалізовану продукцію.

Сума отриманих у звітному періоді дотацій (незалежно від періоду реалізації продукції) відображається окремо за кодом 100, 3-го розділу форми №21-заг (місячна).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль