Коригування податкових зобов’язань з ПДВ за отриманим авансом

7

ПРОБЛЕМА

Підприємство-продавець отримало аванс у сумі 50% від вартості товарів. За правилом першої події виписано податкову накладну. Однак перед відвантаженням товарів підприємство уклало додаткову угоду з покупцем, за якою збільшило ціну одиниці товару. Як коригувати зміну кількісних та вартісних показників податкової накладної, складеної на суму отриманого авансу?

РІШЕННЯ

Порядок коригування податкових зобов’язань та кредиту з ПДВ передбачений статтею 192 Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та кредиту постачальника та отримувача коригують (п. 192.1 ПК).

Для проведення такого коригування користуються Розрахунком коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (далі ― Розрахунок).

У зв’язку з цим, при зміні ціни товару після отримання авансу від покупця також необхідно складати Розрахунок. Адже тут відбувається зміна суми компенсації вартості товару.

При цьому збільшення вартості товару спричиняє зміну як вартісних, так і кількісних показників податкової накладної, виписаної на суму отриманого авансу. Однак для коригування податкового зобов’язання з ПДВ, вважаємо, потрібно складати лише один Розрахунок.

Отож у разі одночасної зміни кількості та вартості товару продавець зазначає у Розрахунку:

  • у графі 1 ― дату коригування;

  • у графі 2 ― причину коригування;

  • у графі 3 ― номенклатуру товарів, вартість та кількість яких коригується;

  • у графі 4 ― код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД;

  • у графі 5 ― одиницю виміру;

  • у графі 6 ― значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об’єм, обсяг) товару, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписують Розрахунок;

  • у графі 7 ― ціну товару, вказану у графі 7 такої податкової накладної;

  • у графі 8 ― значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару, яка вказана у графі 7 такої податкової накладної;

  • у графі 9 ― кількість (об’єм, обсяг) товару, вказану у рядку 6 такої податкової накладної та зменшену/збільшену на значення графи 6 цього розрахунку коригування;

  • у графах 10 ― 13) ― значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшуються/збільшуються обсяги постачання без урахування ПДВ.

При заповненні графи 10 або 11 Розрахунку в останньому його рядку вказують суму ПДВ зі знаком «-»/«+», на яку коригують податкові зобов’язання та податковий кредит.

Подібної позиції підтримуються дотримуються й податківці (категорія 101.07 ЗІР).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль