Складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій

7

ПРОБЛЕМА

Приватний освітній заклад отримує оплату за свої послуги від фізичних осіб на банківський рахунок підприємства. Підприємство складає кожному покупцеві податкову накладну з урахуванням першої події, в якій вказуємо ПІБ, адресу проживання, номер договору. Усі податкові накладні в обох примірниках залишаються на підприємстві. Чи можливо складати податкові накладні загальною сумою за день?

РІШЕННЯ

Відповідно до вимог статті 201 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань. Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (далі — Порядок № 957).

Згідно з пунктом 12 Порядку № 957 податкова накладна складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника). Тож підприємство може складати підсумкову податкову гакладгу за день.

Операції з надання освітніх послуг звільнені від оподаткування ПДВ згідно з вимогами підпункту 197.1.2 ПК. Тобто податкові зобов’язання у платника податку за цими операціями не виникають. Обраний спосіб складання податкових накладних не вплине на розмір податкових зобов’язань приватного освітнього закладу.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах