Чи можуть анулювати реєстрацію платника ПДВ, якщо податкові зобов’язання не перевищують 20–30 гривень

13

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник ПДВ протягом певного часу (більше року) подавало декларації з ПДВ, в яких сума податкового зобов’язання з ПДВ не перевищувала 20–30 гривень. До підприємства звернулися працівники податкового органу з вимогою знятися з обліку платників ПДВ, а також сплатити до бюджету суму ПДВ, нараховану на вартість товару, що залишився на складі. Чи правомірні вимоги податківців?

РІШЕННЯ

Порядок анулювання реєстрації платника ПДВ встановлено статтею 184 Податкового кодексу України (ПК). Згідно з пунктом 184.1 ПК реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яке проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку.

Анулювання реєстрації відбувається, зокрема, коли особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг за останні 12 календарних місяців була меншою за 300 тис. грн., за умови сплати суми податкових зобов’язань у випадках, визначених розділом V ПК; платник ПДВ протягом останніх 12 послідовних місяців не подавав до податкового органу декларацію з ПДВ та/або подавав таку декларацію, яка свідчила б про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту.

Отже, податковий орган не має жодної підстави для анулювання реєстрації підприємства як платника ПДВ. За останні 12 календарних місяців підприємство подавало до податкового органу декларації з ПДВ з визначеними в ній податковими зобов’язаннями. Жоден нормативний документ не визначає мінімальної суми податкових зобов’язань з ПДВ, яку можна було б вважати несплаченою.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль