Облік операції з отримання безповоротної фінансової допомоги від засновників

28

ПРОБЛЕМА

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операція з отримання безповоротної фінансової допомоги підприємством на загальній системі оподаткування (ТОВ) від засновників — юридичної та фізичної особи? Як відобразити цю операцію в обліку отримувача?

РІШЕННЯ

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (п. 185.1 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами (пп. 14.1.191 ПК). До постачання послуг належать операції з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПК).

Оскільки безповоротна фінансова допомога не підпадає під визначення понять «постачання товарів» та «постачання послуг», операція з її надання не обкладається ПДВ.

Сума отриманої від засновників (як юридичних, так і фізичних осіб) безповоротної фінансової допомоги включається до інших податкових доходів підприємства на дату надходження коштів на банківський рахунок чи в касу (пп. 135.5.4, п. 137.10 ПК).

У бухгалтерському обліку підприємства-отримувача така операція відображається за дебетом субрахунків 301 «Каса в національній валюті», 311 «Поточні рахунки в національній валюті» та кредитом субрахунку 718 «Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів».



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль