Внесок до статутного капіталу основними засобами

19

ПРОБЛЕМА

Засновник підприємства — фізична особа робить внесок до статутного фонду основними засобами, оціненими приватним оцінщиком. Їх введено в експлуатацію за ціною протоколу зборів засновників. Амортизацію нараховано від ціни, узгодженої в протоколі. Чи виникає ПДВ у цій господарській операції? Чи вірно нараховуються амортизаційні відрахування?

РІШЕННЯ

Ні, податок на додану вартість не виникає.

Відповідно до підпункту 146.17.1 Податкового кодексу України (ПК) до продажу або іншого відчуження основних засобів та нематеріальних активів прирівнюються операції із внесення основних засобів та нематеріальних активів до статутного фонду іншої особи.

У тому випадку, коли фізична особа була б зареєстрована суб’єктом підприємницької діяльності і платником податку на додану вартість, вона б нарахувала і сплатила ПДВ при внесенні основних засобів до статутного фонду підприємства.

У даному випадку у підприємства немає податкової накладної інвестора, і право на податковий кредит відсутнє.

У податковому обліку амортизується первісна або переоцінена вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів за вирахуванням їх ліквідаційної вартості (пп. 14.1.19 ПК). Підприємство може визнати ліквідаційну вартість, що дорівнює нулю, згідно з наказом при введенні в експлуатацію основного засобу. Тоді амортизації підлягає його первісна або переоцінена вартість.

Отже, якщо ліквідаційна вартість основного засобу дорівнює нулю, підприємство нараховує амортизацію правильно.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль