Як оподатковується ПДВ надання майна в оренду нерезиденту

10

ПРОБЛЕМА

Підприємство передало нерезиденту в оренду рухоме майно з місцем поставки за межами митної території України. Як оподатковується така операція податком на додану вартість?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом «г» пункту 186.3 Податкового кодексу України (ПК) місцем надання в оренду рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів, є місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, або, у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважно його проживання.

Якщо покупець-нерезидент має місце реєстрації або постійне представництво на митній території України та йому надається послуга з оренди рухомого майна (крім транспортних засобів та банківських сейфів), що поставляється за межі митної території України, то вартість послуги за договором оренди є об’єктом оподаткування ПДВ, до якого має застосовуватися повна ставка цього податку, а податкові зобов’язання мають нараховуватися відповідно до статті 187 ПК.

За відсутності на митній території України місця постійної реєстрації покупця або його постійного представництва послуга з оренди об’єкта рухомого майна за договором оренди, а отже, й оплата її вартості нерезидентом, не є оподатковуваною операцією.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах