Чи впливає безнадійна кредиторська заборгованість на зобов’язання з ПДВ

5

ПРОБЛЕМА

Безнадійна кредиторська заборгованість збільшує дохід. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ?

РІШЕННЯ

Згідно з абзацом «а» підпункту 14.1.11 Податкового кодексу України(ПК) заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності, є безнадійною заборгованістю. Відповідно до підпункту 135.5.4 ПК до складу інших доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, включаються суми безнадійної кредиторської заборгованості.

Тож якщо сума кредиторської заборгованості платника податку за отримані, але неоплачені товари (роботи, послуги), залишилася нестягнутою після закінчення строку позовної давності, то у податковому періоді, на який припадає закінчення строку позовної давності, платник податку повинен всю суму такої непогашеної кредиторської заборгованості, тобто з урахуванням ПДВ, включити до складу доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування. Тобто податкового зобов’язання з податку на додану вартість в такому випадку не виникає.

Зауважте, якщо відповідно до норм Закону про прибуток платник податку врахував вартість отриманих, але неоплачених товарів (робіт, послуг) у складі витрат, то після закінчення строку позовної давності на підставі норм ПК зменшення витрат на зазначену суму не здійснюється.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах