Стягнення штрафу та пені з боржника за рішенням суду: коли визнавати податковий дохід

20

ПРОБЛЕМА

Підприємство-продавець для стягнення дебіторської заборгованості з покупця звернулося до суду. Після розгляду справи в суді підприємство одержало рішення суду про стягнення з покупця штрафу та пені, а також повернення сум судового збору. За якою датою продавець повинен включити до складу податкового доходу суму штрафу, пені та судового збору: одержання рішення суду чи їх сплати покупцем?

РІШЕННЯ

Сума штрафу та пені включається до складу податкового доходу за датою сплати їх покупцем.

Відповідно до підпункту 135.5.3 Податкового кодексу України (ПК) до складу інших доходів включаються суми неустойки (штрафу та/або пені), фактично отримані за рішенням сторін договору або відповідних державних органів, суду.

Разом з тим сума повернутого судового збору включається до складу інших доходів на підставі підпункту 135.5.8 ПК.

Вищевказані доходи відображають за датою їх фактичного надходження (п. 137.13 ПК). Підставою для відображення отриманих від боржника сум штрафів та пені у складі доходів (первинним документом) є виписка банку про надходження коштів.

Суми штрафу, пені та судового збору не обкладаються ПДВ оскільки не відбувається реалізація товарів/послуг.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль