Безоплатне отримання комунальним підприємством основних засобів: податковий облік

5

ПРОБЛЕМА

Чи включається до доходу та чи підлягає амортизації сума основних засобів, безоплатно отриманих комунальним підприємством згідно з рішенням міської ради?

РІШЕННЯ

Безоплатно отримані основні засоби підпадають під визначення «безоплатно отримані товари». Таке отримання відображається у складі податкових доходів (пп. 135.5.4 Податкового кодексу України; ПК).

Однак з цього правила існують виключення, передбачені підпунктом 136.1.16 ПК та пунктом 137.17 ПК.

Так, до податкового доходу не включається вартість основних засобів, безоплатно отриманих за рішенням центральних або міських органів виконавчої влади чи органах місцевого самоврядування (пп. 136.1.16 ПК).

Зверніть увагу, що податковим доходом визнається сума амортизації вищезазначених основних засобів на момент її нарахування (п. 137.17 ПК).

Згідно з підпунктом 146.17.2 ПК до придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів у разі отримання основних засобів, що не підлягають приватизації, за рішеннями центральних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, прийнятих у межах їх повноважень, у разі зарахування на баланс.

Витрати на придбання основних засобів підлягають амортизації відповідно до пункту 144.1 ПК.

Тобто, основні засоби, отримані у господарське відання та зараховані на баланс платника податку, підлягають амортизації за загальними правилами, якщо вони отримані за рішеннями центральних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та використовуються у господарській діяльності такого платника податку.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах