Безоплатне отримання комунальним підприємством основних засобів: податковий облік

42

ПРОБЛЕМА

Чи включається до доходу та чи підлягає амортизації сума основних засобів, безоплатно отриманих комунальним підприємством згідно з рішенням міської ради?

РІШЕННЯ

Безоплатно отримані основні засоби підпадають під визначення «безоплатно отримані товари». Таке отримання відображається у складі податкових доходів (пп. 135.5.4 Податкового кодексу України; ПК).

Однак з цього правила існують виключення, передбачені підпунктом 136.1.16 ПК та пунктом 137.17 ПК.

Так, до податкового доходу не включається вартість основних засобів, безоплатно отриманих за рішенням центральних або міських органів виконавчої влади чи органах місцевого самоврядування (пп. 136.1.16 ПК).

Зверніть увагу, що податковим доходом визнається сума амортизації вищезазначених основних засобів на момент її нарахування (п. 137.17 ПК).

Згідно з підпунктом 146.17.2 ПК до придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів у разі отримання основних засобів, що не підлягають приватизації, за рішеннями центральних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, прийнятих у межах їх повноважень, у разі зарахування на баланс.

Витрати на придбання основних засобів підлягають амортизації відповідно до пункту 144.1 ПК.

Тобто, основні засоби, отримані у господарське відання та зараховані на баланс платника податку, підлягають амортизації за загальними правилами, якщо вони отримані за рішеннями центральних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та використовуються у господарській діяльності такого платника податку.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль