Необхідність складання акта про надані послуги

3

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник податку на прибуток надає послуги з організації дозвілля дітей (проведення гуртків, секцій). Оплата послуг проходить через банк. Чи потрібно підприємству складати акт наданих послуг з кожним відвідувачем гуртків та секцій? Чи можна просто відображати доходи за фактом сплати?

РІШЕННЯ

Якщо фізичні особи оплачують послуги за безготівковим розрахунком, необхідно підготувати такі первинні документи на кожну угоду:

рахунок-фактуру (надається покупцям для оплати);

акт про надані послуги.

У тому випадку, коли покупці платитимуть в касу підприємства, рахунок-фактуру оформляти не потрібно.

Оплата покупцем послуги через банк підтверджується платіжним дорученням. Як правило, у банківському документі зазначається прізвище того, хто оплатив послугу. Для підтвердження факту проведення операцій буде неправильним не оформляти акт про надані послуги на конкретного покупця, якщо такий дохід не знеособлений за фактом оплати.

Якщо підприємство не складе акт, не буде підстав оплату, що поступила закрити нарахуванням за кредитом рахунку 36 «Розрахунки з покупцями та замовниками», і сальдо цього рахунку залишиться кредитовим. Первинний документ, що свідчить про надання послуг, буде основою для бухгалтерської проводки:

Д-т 36 — К-т 703.

У тому випадку, якщо підприємство є платником податку на додану вартість, дату і номер акта можна використовувати при заповненні податкової накладної.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах