Податкові наслідки врегулювання заборгованості за погашення пільгових пенсій за рішенням суду

24

ПРОБЛЕМА

Підприємство, що займається видобутком вугілля, включає витрати на виплату та погашення пільгових пенсій за списками № 1 та № 2 до складу витрат. Зазначені суми через скрутне фінансове становище перераховували до Пенсійного фонду несвоєчасно. Регіональне відділення ПФУ звернулося до суду, який прийняв рішення про стягнення з підприємства заборгованості за погашення пільгових пенсій за списком № 2. Чи повинно підприємство збільшити свої доходи на суму заборгованості з пільгових пенсій згідно з нормами Податкового кодексу України?

РІШЕННЯ

Ні, не повинно.

Пунктом 5 підрозділу 4 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК) та пунктом 159.1 ПК встановлено порядок врегулювання безнадійної та сумнівної заборгованості для платників податку на прибуток — продавців та покупців товарів (робіт, послуг), у т. ч. за рішенням суду.

При цьому вимоги ПК не поширюються на заборгованість підприємства, що виникла у зв’язку із затримкою перерахування пільгових пенсій до Пенсійного фонду. Тому за наявності рішення суду про стягнення боргу підприємство не повинно збільшувати доходи на несплачену регіональному відділенню Пенсійного фонду суму пільгових пенсій.

За несплату суми боргу у встановлені строки підприємство несе відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV та Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль