Відображення у бухгалтерському та податковому обліку доставки додатків до журналу

11

ПРОБЛЕМА

Видання випускає журнал для передплатників раз на місяць. До окремих номерів друкується додаток, який надається передплатникам безкоштовно. Як відобразити в обліку безкоштовну передачу додатків до журналу?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 14.1.202 Податкового кодексу України (ПК) безоплатна передача товарів є продажем товарів.

Таким чином, платник податку зобов’язаний відобразити дохід у податковому обліку. Для визначення бази оподаткування податком на прибуток при безоплатній передачі додатків до журналу передплатникам слід застосовувати звичайні ціни, визначені відповідно до підпункту 39.3.1 ПК (пп. 135.5.4 ПК).

Крім того, собівартість товарів, переданих безоплатно, враховується у складі податкових витрат платника податку на прибуток одночасно з визнанням доходу (пп. 138.4 ПК).

Оскільки операції з безоплатної передачі товарів прирівнюються до постачання, такі операції є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 14.1.191 та п. 185.1 ПК).

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (п. 188.1 ПК).

Зверніть увагу! Звичайні ціни при визначенні бази оподаткування ПДВ застосовуються лише у разі здійснення контрольованих операцій (188.1 ПК).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах