Коригування завищення обсягу робіт за актом у податковому обліку

45

ПРОБЛЕМА

При перевірці КРУ було виявлено завищення обсягу робіт за актом виконаних робіт. Чи може підприємство зробити коригування податкових зобов'язань з ПДВ й доходу за умови повного повернення коштів на розрахунковий рахунок замовника або за згодою сторін про взаємозалік? Згідно з актом КРУ було відображено погашення завищеного об'єму шляхом взаємозаліку, оскільки перед замовником є дебетова заборгованість.

РІШЕННЯ

У цьому випадку відповідно до пункту 187.7 Податкового кодексу України (ПК) датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у разі постачання робіт з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку. Тому й коригування податкових зобов'язань з ПДВ необхідно здійснювати лише у тому випадку, якщо вартість виконаних робіт була сплачена замовником або зарахована в рахунок заборгованості перед відповідним бюджетом з податків. Сума отриманої оплати була врахована в попередніх податкових періодах при обчисленні податкових зобов'язань з ПДВ. На підставі акта КРУ підприємству — виконавцеві робіт необхідно:

провести перерахунок об'єму виконаних робіт, скласти відповідний документ (довідка, акт коригування), підписаний і виконавцем, і замовником;

згідно з підпунктом 192.1.1 ПК провести перерахунок податкових зобов'язань з ПДВ й надіслати замовникові розрахунок відкоригованого значення податку.

Порядок обчислення податку на прибуток, у т. ч. й формування доходів, які враховуються при визначення об'єкта оподаткування, також регулюються ПК. Відповідно до пункту 137.1 ПК датою збільшення доходу від виконання робіт є дата складення акта, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг. Зауважте, для таких операцій діє загальний «метод нарахування». Отже, необхідно зробити коригування — зменшити дохід для цілей оподаткування прибутку, незалежно від того здійснено оплату замовником або ні. Основа для коригування — пункт 140.2 ПК.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль