Як відобразити видачу путівки в рахунок заробітної плати

18

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало путівку на відпочинок. Чи можна продати путівку працівнику в рахунок погашення заборгованості з заробітної плати? Як правильно відобразити операції з придбання та продажу путівки у податковому обліку, якщо на підприємстві немає колективного договору?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 23 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР виплата заробітної плати у будь-якій іншій формі, ніж коштами, забороняється. Як виняток, в окремих випадках колективним договором може бути передбачено часткову виплату зарплати натурою у розмірі, що не перевищує 30% нарахованої за місяць.

Враховуючи вищевикладене, підприємство не має права примусити працівника отримати путівку в рахунок погашення заборгованості із заробітної плати.

В той же час працівник має право на власний розсуд розпоряджатися належною йому заробітною платою. Тому якщо він бажає отримати путівку, а підприємство має намір йому її надати, то сторони можуть здійснити таку операцію. Така операція вважатиметься операцією купівлі-продажу путівки з оплатою її за рахунок належної до виплати працівнику заробітної плати. І наявність чи відсутність колективного договору при цьому ролі не відіграє.

Податковим кодексом України (ПК) не встановлено обмежень щодо врахування даної операції у складі витрат та доходів підприємства. Витрати на придбання путівки для реалізації її своєму працівнику відносяться до витрат, пов’язаних з веденням господарської діяльності підприємства.

Вартість придбаної підприємством путівки можна віднести до складу витрат як інші витрати господарської діяльності, до яких прямо не встановлено обмежень щодо віднесення до складу витрат (пп. 138.12.2 ПК).

При операції купівлі-продажу підприємство має право реалізувати путівку як за ціною придбання, так і за більш низькою або більш високою ціною. Сума, сплачена працівником за надану йому путівку (за рахунок зарплати), враховується у складі доходів підприємства (пп. 135.4.1 ПК). Причому дохід від реалізації путівки визнається на дату її фактичного отримання працівником (п. 137.1 ПК).

Згідно з підпунктом «а» пункту 185.1 ПК передача працівнику путівки є постачанням товару і оподатковується ПДВ. Виняток становлять операції з постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів. Такі операції звільняються від оподаткування ПДВ (пп. 197.1.6 ПК).

Оскільки путівка була придбана з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності підприємства, воно має право на збільшення податкового кредиту на суму ПДВ, сплачену у складі вартості такої путівки при її придбанні.

Таким чином, якщо вартість путівки повністю оплачується працівником, операція купівлі-продажу такої путівки відображається у складі витрат та доходів підприємства. Об’єкта оподаткування ПДВ в такому випадку немає.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль