За яким курсом іноземної валюти складати акт про виконання робіт нерезиденту

15

ПРОБЛЕМА

За договором з нерезидентом підприємство отримало попередню оплату за виконання робіт (послуг), акт виконаних робіт підписано у тому ж місяці пізніше. На яку дату (дату отримання коштів чи дату підписання акта) розраховувати в бухгалтерському обліку суму акта у національній валюті? Яка сума буде базою оподаткування ПДВ?

РІШЕННЯ

Слід використовувати офіційний курс валюти.

Якщо першою подією за зовнішньоекономічним контрактом є оплата послуг, то згідно з пунктом 6 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» при визначенні їх вартості необхідно суму авансу (попередньої оплати) в іноземній валюті перерахувати у гривні за офіційним курсом іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання авансу.

При підписанні акта про виконання робіт (надання послуг) для визначення їх вартості також використовується офіційний курс іноземної валюти, встановлений НБУ на дату отримання попередньої оплати.

Підпунктом 153.1.1 Податкового кодексу України визначено, що доходи, отримані (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з продажем товарів (робіт, послуг) у частині їхньої вартості, що не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, перераховуються в гривні за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів, а в частині раніше отриманої оплати за курсом, що діяв на дату її отримання.

Відповідно до підпункту «б» пункту 187.1 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов’язань в разі постачання послуг є дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Базою оподаткування ПДВ є розрахована вартість послуг.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль