Оподатковуємо дохід від реалізації експортної продукції

5

ПРОБЛЕМА

Підприємство відвантажило продукцію експортерові на суму 1000 дол. США. Контрагент сплатив за неї. Як оподатковують такі операції податком на прибуток, зокрема курсову різницю?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 153.1.1 Податкового кодексу України (ПК) доходи, отримані (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з продажем товарів, в частині їхньої вартості, що не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, перераховуються в національну валюту за офіційним курсом національної валюти до іноземної, що діяв на дату визнання таких доходів, а в частині раніше отриманої оплати — за курсом, що діяв на дату її отримання.

Датою визнання доходу від реалізації товарів є дата переходу покупцеві права власності на такий товар (п. 137.1 ПК), що підтверджено відповідним первинним документом (видатковою накладною чи актом приймання-передачі).

Визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до П(С)БО № 21 «Вплив змін валютних курсів». При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) враховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) враховується у складі витрат платника податку (пп. 153.1.3 ПК).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах