Як відобразити в обліку суми витрат на навчання працівника, якщо його відрахували з учбового закладу

11

ПРОБЛЕМА

Працівникові підприємства було оплачено за навчання у ВНЗ за профілем підприємства. Суму плати за навчання ПДФО не оподатковували. У кінці семестру співробітника відрахували. Чи слід відкоригувати витрати в податковому обліку і на яку суму варто нарахувати ПДФО?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 140.1.3 Податкового кодексу України (ПК) платник податку зобов’язаний збільшити дохід у сумі фактично здійснених ним витрат на навчання та/або професійну підготовку, які було включено до складу його витрат, якщо навчання особою не закінчено.

Внаслідок цього нараховується додаткове податкове зобов’язання та пеня в розмірі 120% облікової ставки НБУ, що діяла на день виникнення податкового зобов’язання, яке мав би сплатити платник податку у встановлений строк у разі, якщо б він не користувався податковою пільгою, обчислені до суми такого податкового зобов’язання та розраховані за кожен день недоплати, закінчуючи днем збільшення доходу.

Сума відшкодованих платнику податку збитків за таким договором не є об’єктом оподаткування в частині, що не перевищує суми, на які збільшено дохід, сплати додаткового податкового зобов’язання та пені.

Згідно з підпунктом 165.1.21 ПК до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відноситься сума, сплачена роботодавцем на користь ВНЗ за фізичну особу, але не більше розміру, встановленого підпунктом 169.4.1 ПК на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір про взяті зобов’язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення ВНЗ і отримання спеціальності не менше ніж 3 роки.

Якщо працівник не виконує умови договору, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль