Благодійна допомога церкві: що з податковими витратами

3

ПРОБЛЕМА

Сума оподатковуваного прибутку за 2013 рік становить 250 000 грн. Чи може підприємство надати церкві благодійну допомогу в розмірі 5% від цієї суми та віднести такі витрати до податкових?

РІШЕННЯ

На жаль, підприємство не може віднести усі 5% благодійної допомоги до складу податкових витрат. Адже на підставі підпункту «а» підпункту 138.10.6 Податкового кодексу України (ПК) до складу податкових може потрапити сума добровільно перерахованих протягом року коштів на користь неприбуткових організацій лише у розмірі 4% оподаткованого прибутку за попередній звітний рік.

Обов’язковою вимогою для віднесення витрат до складу податкових є реєстрація церкви як неприбуткової організації, та внесення її контролюючими органами до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах