Чи визнають витрати на страхування відповідальності перед третіми особами

3

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами. Чи можна включати до податкових витрат підприємства страховий платіж за таким договором страхування?

РІШЕННЯ

Підприємство вправі включити витрати на будь-які види страхування, якщо це пов’язано із провадженням господарської діяльності (пп. 140.1.6 Податкового кодексу України, ПК).

Нагадаємо, що господарська діяльність — це діяльність особи, яка пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПК). А витрати визнають в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування.

Отож, якщо згадані затрати на страхування відповідальності перед третіми особами пов’язані з провадженням господарської діяльності, то підприємство може включити їх до складу податкових витрат. Зокрема, це може бути страхування фінансових, кредитних та інших ризиків.

Зауважимо, що податківці часто притримуються фіскальної позиції у ситуації з визнанням страхових витрат. Для прикладу, у листі ДПС від 30.10.2012 № 4178/0/51-12/15-1416 вони висловлюються проти податкових витрат на страхування експертних висновків з питань промислової безпеки та охорони праці.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах