Чи можна відобразити в обліку витрати щодо торішнього відрядження

16

ПРОБЛЕМА

Чи можна відобразити в обліку витрати щодо торішнього відрядження, якщо звіт про використання коштів складено працівником несвоєчасно?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 138.2 Податкового кодексу України (ПК) витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПК.

Також статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Цими нормами діючого податкового та бухгалтерського законодавства визначено, що витрати повинні відображатися в обліку тільки в тому періоді, в якому вони були понесені та підтверджені відповідними первинними документами.

Згідно з підпунктом 170.9.2 ПК звіт про використання коштів, виданих на відрядження, подається до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження.

Відповідно до статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення головний бухгалтер та керівник підприємства несуть відповідальність за порушення, встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Це порушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти нмдг.

Якщо протягом року головного бухгалтера та керівника підприємства було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, такі дії тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти нмдг.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль