Компенсація витрат за послуги, надані перевізником-єдиноподатником

6

ПРОБЛЕМА

Працівник у відрядженні скористався послугами з пасажирських перевезень підприємця на єдиному податку. До авансового звіту додав проїзний квиток і копії виписки з Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців та витягу з Реєстру платру платників єдиного податку. Чи відноситься до витрат у податковому обліку компенсація такого проїзду працівникові? Якщо ні — чи утримувати з цієї суми ПДФО? Чи включаються такі виплати до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ та з яким кодом?

РІШЕННЯ

Підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК) передбачено, що витрати на проїзд під час відрядження працівника враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток. При цьому ПК з 01.01.2012 не містить обмежень щодо включення до складу витрат тих витрат на проїзд під час відрядження, які були понесені у зв’язку з придбанням послуг у єдиноподатника.

Таким чином, компенсація вартості проїзду працівника під час відрядження відноситься до складу витрат підприємства. Підставою для відшкодування витрат на проїзд із каси підприємства є авансовий звіт працівника з доданими до нього проїзними квитками (пп. 140.1.7 ПК). При цьому працівникові не слід вимагати від перевізника копії виписки з Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців та витягу з Реєстру платру платників єдиного податку.

Відповідна компенсація не оподатковується ПДФО та не включається до Податкового розрахунку за формою № 1ДФ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах