Виготовлення документації для держзакупівель: що з податковими витратами

12

ПРОБЛЕМА

Чи включають до податкових витрат підприємства витрати на виготовлення документації для здійснення держзакупівель?

РІШЕННЯ

Так, включають.

На сьогодні здійснення державних закупівель регулюється Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VIІ (далі — Закон № 1197). Законом № 1197 визначені поняття документації конкурсних торгів — це документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам (ч. 5 п. 1 ст. 1 Закону № 1197); та кваліфікаційної документації — це документація, що розробляється, затверджується, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно надається замовником під час проведення попередньої кваліфікації учасників фізичним/юридичним особам (ч. 10 п. 1 ст. 1 Закону № 1197).

Комментарий

Зрозуміло, що витрати на виготовлення документації для участі в державних закупівлях несе підприємство-замовник, оскільки виготовлення і забезпечення нею учасників процесу державної закупівлі — прямий обов’язок замовника.

Отже, такі витрати відповідно до Податкового кодексу України (ПК) включають до інших витрат господарської діяльності, що зменшують оподатковуваний прибуток підприємства-замовника (пп. 138.12.2 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах