Чи відноситься сплата виконавчого збору до складу податкових витрат

7

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство віднести до складу податкових витрат суму виконавчого збору, утриманого виконавчою службою на виконання рішень Господарського суду щодо стягнення заборгованості?

РІШЕННЯ

Ні, не може.

Умови і порядок виконання рішень судів, що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 № 606-XIV (далі — Закон № 606).

Зокрема, у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у визначений для самостійного його виконання строк, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі, встановленому статтею 28 Закону № 606.

При цьому суми штрафів та/або неустойки чи пені за рішенням суду, які підлягають сплаті платником податку, не включаються до складу його податкових витрат (пп. 139.1.11 Податкового кодексу України).

Отже, витрати зі сплати виконавчого збору несе боржник, який порушив строк, встановлений для добровільного виконання судового рішення. Ці витрати не включаються до складу податкових витрат.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах