Собівартість наданих послуг приватного дитячого садка

3

ПРОБЛЕМА

Чи можна у податковій декларації з податку на прибуток зарплату вчителів приватного дитячого садочка відносити до адміністративних витрат?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 138.4 Податкового кодексу України (ПК) витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені (п. 138.5 ПК).

Заробітна плата та інші виплати основним працівникам, зайнятим у виробництві товарів (виконанні робіт, наданні послуг), враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування у складі витрат операційної діяльності у звітному періоді, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Витрати на оплату праці працівникам, не задіяним у виробничому процесі, відносяться до складу інших витрат і визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені (нараховані).

Оскільки видом послуг для дитячого садка є надання послуг з навчання, то заробітна плата вчителів відповідно до підпункту 138.8.2 ПК враховується при обчисленні об’єкта оподаткування у складі прямих витрат, які включаються до собівартості наданих послуг та відображаються у рядку 05.1 «собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах