Облік витрат при зміні системи оподаткування

6

ПРОБЛЕМА

Чи має право підприємець на загальній системі оподаткування враховувати документально підтверджені витрати, які фактично були понесені ним під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?

РІШЕННЯ

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців передбачено статтею 177 Податкового кодексу України (ПК). Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід — різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця (п. 177.2 ПК). При цьому до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу (п. 177.4 ПК).

Враховуючи вищевикладене, оскільки для визначення чистого оподатковуваного прибутку витрати фізичної особи — підприємця на загальній системі формуються при отриманні доходу, то така фізична особа — підприємець має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах