Чи включаються до складу витрат суми внесків до ТПП

18

ПРОБЛЕМА

Чи включаються до складу витрат підприємства, що знаходиться на загальній системі оподаткування, суми внесків, сплачених до торгово-промислової палати?

РІШЕННЯ

Підпунктом «а» підпункту 138.10.6 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 ПК, включаються до складу інших витрат у розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Якщо за результатами попереднього звітного року платником податку отримано від’ємний результат об’єкта оподаткування, то сума коштів, що перераховується, визначається з урахуванням оподатковуваного прибутку, отриманого в році, що передує року декларування від’ємного значення, але не раніш як за чотири попередні звітні роки.

Пунктами 1 та 3 статті 1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 № 671/97-ВР визначено, що торгово-промислова палата є недержавною неприбутковою самоврядною організацією — юридичною особою.

Згідно з пунктом 157.12 ПК неприбуткова організація має право на пільгу з податку на прибуток лише у разі, якщо її внесено податковими органами до Реєстру неприбуткових організацій та установ. Державна реєстрація неприбуткових організацій здійснюється згідно з вимогами Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Мінфіну від 24.01.2013 №37.

Таким чином, підприємство — платник податку на прибуток має право включити до складу інших витрат (пп. 138.10.6 ПК) суми внесків, сплачених до торгово-промислової палати, у розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за умови, що торгово-промислова палата має статус неприбуткової організації. Якщо торгово-промислова палата не внесена до Реєстру неприбуткових організацій, то суми членських внесків, сплачених до такої організації, не включаються до складу витрат у податковому обліку підприємства.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль