Чи включається до складу податкових витрат вартість аудиторських консультацій

22

ПРОБЛЕМА

Підприємство — платник податку на прибуток користується послугами аудиторів. Чи включається до складу податкових витрат вартість аудиторських послуг?

РІШЕННЯ

Відповідно до абзацу «г» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України до складу інших витрат включаються адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством. Зокрема, до них належать винагороди за консультаційні, інформаційні, аудиторські та інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності.

Тобто якщо підприємство отримує консультаційні послуги від аудиторської фірми для забезпечення ведення господарської діяльності, то такі витрати можна включати до адміністративних витрат у періоді їх здійснення за умови їх документального підтвердження.

Документальним підтвердженням зазначених витрат можуть бути: договір про надання аудиторських послуг, квитанції, платіжні доручення та інші документи про отримання й оплату таких послуг.

Таким чином, витрати, понесені платником податків на консультаційні послуги від аудиторської фірми, включаються до складу податкових витрат при дотриманні вищезазначених умов.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах