Включення до податкових витрат компенсації витрат повіреному

4

ПРОБЛЕМА

За договором доручення оплату за послуги здійснювала особа, яка не перебуває у трудових відносинах з підприємством. Чи підлягають відшкодуванню витрати на виконання доручення та чи включаються такі витрати до складу податкових витрат підприємства?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 1000 Цивільного кодексу України (ЦК) за договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії.

Довіритель зобов’язаний (якщо інше не передбачено договором) забезпечити повіреного коштами, необхідними для виконання доручення, та відшкодувати повіреному фактичні витрати, які були необхідні для виконання доручення (п. 2 ст. 1007 ЦК).

Якщо понесені повіреним витрати для виконання доручення пов’язані з веденням господарської діяльності довірителя, сума компенсації витрат повіреному на виконання доручення довірителя включають до складу витрат довірителя.

Підприємство-довіритель має право віднести такі витрати до складу інших витрат на підставі їх документального підтвердження та звіту повіреного. Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, у якому вони були здійснені (п. 138.5 ПК).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах