Сплата податку на прибуток у підприємства, яке має два офіси

8

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство подавати звітність лише за місцезнаходженням головного офісу та чи має право відносити до складу витрат та податкового кредиту з ПДВ витрати на утримання другого офісу?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру. Воно має право створювати як відокремлені структурні підрозділи (філії, представництва, відділення), так і структурні підрозділи, що не мають ознак відокремленого структурного підрозділу.

За умови створення відокремленого структурного підрозділу на території іншої територіальної громади (в іншому районі міста) підприємство може прийняти рішення про сплату консолідованого податку на прибуток відповідно до вимог пункту 152.4 Податкового кодексу України (ПК).

Сутність консолідованої сплати полягає в тому, що сплату податку на прибуток за себе та за відокремлений підрозділ здійснює безпосередньо головне підприємство. При чому податок сплачується окремо за місцезнаходженням підрозділу та окремо — за місцезнаходженням головного підприємства. Крім того, щоквартально за місцезнаходженням відокремленого підрозділу головне підприємство повинно подавати Розрахунок податкових зобов’язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства.

Формування витрат відокремленого підрозділу здійснюється відповідно до статей його кошторису.

Якщо кошторисом відокремленого підрозділу не передбачені витрати на утримання офісу, то такі витрати здійснюються за рахунок головного підприємства і зараховуються до складу його витрат.

Оскільки відокремлений підрозділ не є юридичною особою, він не може бути самостійним платником ПДВ (ст.180 та пп.14.1.139 ПК). Головне підприємство може делегувати йому право виписувати податкові накладні та вести реєстри виданих та отриманих податкових накладних. При цьому податкові зобов’язання та податковий кредит з ПДВ, які виникають у відокремленого підрозділу, включаються до податкової декларації з ПДВ головного підприємства за відповідний період.

За умови створення за межами місцезнаходження підприємства структурного підрозділу, що не має ознак відокремленого структурного підрозділу, весь облік буде зосереджено в бухгалтерії підприємства, і податкова звітність подаватиметься за місцем реєстрації підприємства.

Тобто, податок на прибуток сплачуватиметься лише за місцем реєстрації підприємства у разі створення за межами місцезнаходження підприємства структурного підрозділу, що не має ознак відокремленого структурного підрозділу.

Витрати на утримання іншого офісу підприємство матиме право відносити до складу податкових витрат за наявності підтвердних документів, а суми ПДВ до податкового кредиту — за наявності податкової накладної.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль