Утримання із суми винагороди за договором цивільно-правового характеру

9

ПРОБЛЕМА

Приміщення офісу і магазину підприємства прибирає за договором цивільно-правового характеру фізична особа, яка не є ні підприємцем, ні штатним працівником підприємства. Чи відноситься винагорода фізичній особі і нарахований на неї ЄСВ до витрат в податковому обліку з 01.04.2011?

РІШЕННЯ

Суб’єкт підприємницької діяльності — платник податку на прибуток при нарахуванні винагороди за виконання робіт, послуг згідно з договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) на підставі пункту 142.1 Податкового кодексу України (ПК) має право суму винагороди включати до складу податкових витрат.

Таким чином, нарахована сума винагороди за договором ЦПХ включається до складу витрат.

Крім витрат, передбачених пунктом 142.1 ПК, до складу витрат платника податку включаються обов’язкові виплати, внески платника податку на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI базою нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) є сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за договорами ЦПХ.

Суб’єкт підприємницької діяльності нараховує на суму такої винагороди ЄСВ у розмірі 34,7% і утримує із суми винагороди ЄСВ у розмірі 2,6%.

Нарахована (виплачена) платнику податку відповідно до умов договору ЦПХ винагорода включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 164.2.2 ПК).

При утриманні податку на доходи фізичних осіб суму винагороди потрібно зменшити на суму ЄСВ (п. 164.6 ПК).

Водночас відповідно до пункту 16-1 підрозділу 10 Перехідних положень ПК із суми винагороди за ЦПХ потрібно утримати військовий збір у розмірі 1,5%.

Отже, порядок утримання ПДФО з винагороди не відрізняється від порядку утримання цього податку із заробітної плати.

Підготовлено експертами системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Освітні заходи

Семінар «Все про ПДВ і перевірки у 2017 році»

10 лютого 2017 року, Київ


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль