Включення оперативної оренди житла до складу витрат

7

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство включити до витрат витрати, понесені у зв’язку з орендою житла у підприємця — платника єдиного податку? Діяльність яких видів потрібно здійснювати підприємцю, щоб мати зв’язок з господарською діяльністю орендаря?

РІШЕННЯ

З 1 січня 2012 року виключено підпункт 139.1.12 Податкового кодексу України, згідно з яким не відносились до складу витрат платника податку на прибуток витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв’язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації) (пп. 5 п. 1 Закону України від 04.11.2011 № 4014-VI).

Отже, починаючи з 1 січня 2012 року платники податку на прибуток при визначенні оподатковуваного прибутку можуть враховувати у складі витрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних активів у фізичних осіб — підприємців, в тому числі платників єдиного податку, за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю та підтверджені відповідними первинними документами.

Не заборонено укладати договір оренди житла, крім підприємців, також і просто з фізичною особою, яка має право власності на таке житло. Цю операцію необхідно оформити підписанням договору оперативної оренди, в якому прописати пункт призначення житлового фонду (ст. 9 Житлового кодексу України): житловий фонд спеціального призначення, до якого належить житло всіх форм власності, що надається працівникам підприємств, установ та організацій на підставі відповідного договору. Оренду житлового фонду треба оформити як житло для працівників. Тоді оренду житла можна віднести до одного з видів діяльності відповідно до соціальної політики підприємства.

Підготовлено експертами системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль