Відшкодування витрат на відрядження

13

ПРОБЛЕМА

Після прибуття з відрядження працівник подав до бухгалтерії авансовий звіт та посвідчення про відрядження, в якому відмітки про прибуття та вибуття проставлені приймаючою стороною в іншому місті, та й завірені не печаткою, а штампом. Чи має право бухгалтер прийняти таке посвідчення та відшкодувати витрати на відрядження?

РІШЕННЯ

Згідно з наказом Мінфіну від 21.06.2011 № 738 посвідчення про відрядження скасовано. У зв’язку з цим фактичний час перебування працівника у відрядженні у межах України і пов’язану з цим суму добових витрат визначають згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами, зокрема, документами, які свідчать про прибуття та вибуття відрядженого працівника (пп. 140.1.7 Податкового кодексу України).

За відсутності зазначених документів або розбіжності даних добові не включаються до складу витрат у податковому обліку. Окрім цього, будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу податкових витрат лише за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з діяльністю підприємства, зокрема: запрошення сторони, укладений договір, контракт тощо.

Отже, саме розбіжність між положеннями наказу про відрядження та фактичним місцезнаходженням працівника може стати на заваді відшкодуванню понесених ним витрат. В іншому випадку, якщо це доцільно, слід переоформити наказ про відрядження з урахуванням фактичного місця перебування працівника.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль