Витрати на будівництво житла господарським способом

12

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство відносити до складу податкових витрат або амортизувати в податковому обліку витрати на будівництво житла господарським способом?

РІШЕННЯ

Ні, не може.

Згідно зі статтею 145 Податкового кодексу України (ПК) житлові будинки та їх частини (квартири і місця загального користування) підпадають під визначення групи 3 основних засобів. Оскільки такі об’єкти не використовуються в господарській діяльності, то вони відповідають визначенню «невиробничі фонди». Пунктом 144.3 ПК визначено, що витрати на придбання/самостійне виготовлення та ремонт, а також реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих фондів не підлягають амортизації та провадяться за рахунок відповідних джерел фінансування.

Лише в разі продажу невиробничих фондів (у випадку, що розглядається, — збудованого житла) до податкових доходів платника включаються доходи, отримані (нараховані) від продажу, а до витрат у податковому обліку — сума витрат, пов’язаних із придбанням (виготовленням) таких невиробничих основних засобів (без врахування зносу) та їх поліпшенням.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах